Aliens

Subkultury cyberpunka – nowe grupy społeczne do ubarwienia kampanii w światach przyszłości.

 

Aliens

Często myleni z Neons ze względu na swój wygląd. Oni również zmieniają się za pomocą wszczepów, tatuaży oraz operacji, w istoty nie przypominające ludzi. Nie zamykają się jednak w domach, a wręcz przeciwnie, organizują wielkie imprezy, najczęściej poza miastami. Tworzą wtedy wielkie świetliste instalacje, oraz słuchają dźwięków przestrzeni. Aliens znani są z używania wielkiej ilości narkotyków, a u wielu ich członków zdiagnozowano schizofrenię.

Wytłumaczyć to można dość łatwo, kiedy zrozumie się czemu ich spotkania nazywają się „summonings” lub „gatherings”. Są dwa rodzaje Aliens – Believers i Posers. Tych pierwszych jest mniej, ale to o nich głównie się słyszy. Aliens zmieniają swoje ciała tak, by przypominać konkretny breed kosmitów. Wzięty z filmów i książek lub wymyślony przez „naukowców” subkultury. Posers robią to dlatego, że jak mówią „kosmitów pewnie nie ma, to smutne, chcemy sprawić, by byli częścią tego świata”. Believers, jak sama nazwa wskazuje – wierzą, że kosmici istnieją. A zmieniają swój wygląd, aby w razie inwazji lub spotkania łatwiej nawiązać kontakt. By zobaczyć znaki wysyłane przez obcych, za pomocą narkotyków i wszczepów zmieniają swoją percepcję.

Aliens spotykają się z częstym niezrozumieniem, ale są dość lubiani jako towarzysze imprez, na których zazwyczaj zapewniają świetną rozrywkę. Ich „gatherings” cieszą się też wielką popularnością, gdyż mają zawsze mnóstwo alkoholu, świetne narkotyki oraz ciekawe i zabawne pokazy. Na tych imprezach odbywa się też agitacja. Goście namawiani są by przyłączyć się do ruchu i informowani, którzy kosmici naprawdę istnieją, kiedy przybędą i co ważne – jak wyglądają.

Believers najczęściej mieszkają w komunach na odludziu. Posers zaś zdecydowanie uwielbiają mainstreamowe miejsca, gdzie są zauważani.

Wykorzystanie

Imprezy Aliens to świetna scenografia dla przygody. A wyobraźcie sobie reakcję graczy na opis jakiegoś potrzebnego im NPC’a. Np. handlarza narkotyków albo spejalisty od światła i dźwięku, który wygląda jak ALF albo E.T. W tej grupie, zmieniając swój wygląd mogą też ukrywać się dawni wrogowie graczy, wyglądający teraz na przykład, jak Klingoni.

 

SYSTEM: cyberpunk, bliska przyszłość

GRACZE: dowolni

AUTOR: Skała (kolektyw Lans Macabre)

Enhanced by Zemanta