Darmowe RPG cz. 1

O niezmierzone i niezbadane są otchłanie internetu…

 

W sieci roi się od darmowych przygód, kampanii, dodatków i systemów RPG. Oczywiście pod tym względem przoduje anglojęzyczna część internetu. Dla większości fanów gier fabularnych  to oczywiste stwierdzenie. Niemniej jednak chciałbym poświęcić na Scroll’u troszkę miejsca darmowym RPG. Nie wiem, może wyjdzie z tego jakiś cykl?

Nie chcę jednak opisywać wszystkiego co wpadnie w ręce, ale raczej to, co wydaje mi się interesujące. Nie będą to też recenzje. Działa tu zasad: skoro o tym tutaj piszę = uważam to za wartościowe. Znaczy się – będzie subiektywnie.

Dziś chciałbym polecić kilka tytułów, które stworzył Michael Wolf aka Stargazer. Stargazer mieszka w Niemczech, ale pisze głównie po angielsku.

Pierwszy raz z materiałami Stargazer’a spotkałem się za pośrednictwem konkursu 1PDC. A dokładniej zbioru prac nadesłanych na konkurs. Jest w nim materiał Stargazer’a oraz masa innych fantastycznych, inspirujących pomysłów na przygody. Ponadto wiele z nich wygląda po prostu wyśmienicie. Zobaczcie sami. Acha, przygodę Stargazer’a po polsku można znaleźć tutaj.

Potem trafiłem też na minisystem (właściwie  zestaw zasad przeznaczonych dla przygód fantasy) znany jako ”Arcane Heroes”

 

 

Dość podobnym tytułem, ale będący już pełnoprawną grą RPG jest ”Warrior, Rogue & Mage”. Nieco odlschoolowa fantasy o dość mylącym tytule. Gra bowiem nie ogranicza się do trzech klas – wręcz przeciwnie, tytułowi wojownik, łotrzyk i mag to nazwy zestawów atrybutów, które posiadają postaci. A klasy… no cóż właściwie dowolne.

 

 

Czwartą grą ze stajni Stargazer’a (w tym przypadku był wydawcą, nie autorem – grę napisał Chrostopher McDowall), którą chciałbym polecić jest oniryczna RPG o sztukach walki (i nie tylko) ”Wanderer’s Romance”. Naprawdę wyjątkowa gra fabularna.

 

 

Nie rozpisuję się szczegółowo o tych grach, bo… każdy może je sobie ściągnąć za darmo i samodzielnie ocenić.

A Wy szanowni Czytelnicy jakie darmowe RPG polecacie?

 

Enhanced by Zemanta

Leave a comment