The Hunter

Nazywał się Eliash Greenwood, jeszcze pięć lat temu wiódł spokojne choć samotne życie gdzieś na południu Niemiec. Tak było do czasu gdy osoba, która przedstawiła mu się jako Gustaw von Horstrupp zafundowała mu przeżycie zwane Spokrewnieniem. Nie łudźcie się, Gustaw zadbał o to by ten rytuał przebiegł w możliwie bolesny i okrutny sposób. Porzucił Eliasha gdzieś w lesie, odszedł gdy ten budził się tuż po przemianie. Czując narastający z każdą chwilą głód krwi i towarzyszący mu ból Eliash wpadł w szał oddając się we władanie Bestii.

Szczegółów z wydarzeń tamtej nocy dowiedział się dopiero z mediów, gdy już odzyskał świadomość. Wszystko wskazywało na to, że w swym szale dotarł do małego miasteczko, brutalnie zamordował mieszkającą tam rodzinę niejakich Hammiltonów, a podczas ucieczki ranił trzy osoby, które starały się go obezwładnić. Eliash musiał uciekać, na pamiątkę tamtych wydarzeń zatrzymał jednak stronę z gazety, w której opisano tą tragedię, i na której widniało rodzinne zdjęcie Hammiltonów, miało mu ono przypominać o mroku, który kryje się w jego duszy.

A co się stało z Gustawem? Odszedł, bez słowa. Eliash nie dowiedział się czemu go przemieniono, ale poprzysiągł sobie, że odnajdzie Gustawa, którego twarz bardzo dokładnie wyryła się w jego pamięci. Sam nie wie co zrobi gdy już go odnajdzie, ale na pewno zada mu jedno proste pytanie. Dlaczego?

Obecnie Eliash jedzie pociągiem z Londynu do Ashford, położonego na południu Anglii miasteczka, w którym może przebywać Gustaw. Wygląda na to, że ma się tam spotkać z jakimś Tonym Merserem.

Czemu zaś Gustaw przemienił Eliasha w wampira, i to w tak brutalny sposób? Któż to wie? W mojej wersji zrobił to dla zabawy. Eliash nie był jego pierwszą, ani ostatnią ofiarą. Gustaw lubił porzucić swe dzieci samopas i obserwować z ukrycia jak w amoku docierają do najbliższego miasteczka i poddają się głodowi i rządy mordu. Po wszystkim odchodził zapominając o swych potomkach.

Ostatnio jednak na jego, i jego dzieci padł cień. Wampirze rody uznały, że Gustaw (który do żadnego klanu nie należy) łamie Maskaradę, i w związku z tym zdecydowano się wyeliminować zarówno jego, jak i jego potomków. Pierwsze egzekucje już się zaczęły. To właśnie dla tego Gustaw ruszył do Ashford, skontaktował się z nim Tony, jeden z jego synów, który dowiedział się o tym, że ktoś poluje na pozostałych, i postanowił poinformować o tym swego ojca. Niestety inne wampiry znalazły go wcześniej. Pętla na szyi Gustawa powoli się zaciska, a wraz z nią pętla na szyi BG, który wkrótce stanie się celem nieznanych mu zabójców. 

25KRTRJK882F

SYSTEM: World of Darkness, horror

GRACZE: dowolni

AUTOR: LostSalem

Leave a comment