I Put a Spell on You

Zaprojektowana do dowolnego systemów, w którym istnieją Stany Zjednoczone Ameryki, wyspa Haiti i nadprzyrodzone moce. Najlepiej sprawdzi się w Świecie Mroku, Nowym Świecie Mroku lub Zewie Cthulhu. Bez większych problemów można by poprowadzić ją w Shadowrunie lub Cyberpunku – z tak egzotycznego połączenia mogłoby wyjść coś interesującego.
Ważna dla jednego z graczy lub ważnego dla drużyny BNa kobieta (siostra, żona, dziewczyna) zapadła na nieuleczalną chorobę. Lekarze rozkładają ręce, bioenergoterapie są bezskuteczne – chorej pozostało kilka tygodni życia. Pojawia się jednak szansa – słynny haitański znachor, który jest wstanie uleczyć każdą nawet najgroźniejszą chorobę. Tak rozpoczyna się podróż.
Podróż na wyspy jest kosztowna i wymaga wielu wyrzeczeń. Mąż (brat, narzeczony) chorej zapożycza się u znajomych i rodziny, kolegów z pracy, a gdy i wtedy nie starcza – lokalnej mafii. Warto, aby gracze byli świadkami tego wydarzenia. Powinni poczuć desperacje ich przyjaciela, a jeżeli to możliwe, poręczyć za niego lub pożyczyć kilkaset dolarów.
Wyspa Haiti zwana również Hispaniolą, stanowi część archipelagu niespokojnych, lecz malowniczych wysp. Z każdej strony błękit Karaibów płynnie przechodzi w piaskową żółć rozległych plaż, które nieco później ustępują zieleni tropikalnych lasów. Tuż przed lądowaniem w Jérémie można podziwiać skupiska niskich nadmorskich chat o dachach w kolorach Tobago, Bartyniki i Barbadosu. Reszta podróży nad zatokę Garcons odbywa się niewielkim kutrem rybackim o wysokich okutych żeliwem burtach.

Ważna scena: Rytuał opętania.
Dzika muzyka wędruje poprzez lasy Hispanioli. Miarowy łomot bębnów burzy krew w żyłach. Hipnotyczny taniec półnagich mężczyzn i kobiet wraz ze śpiewem Mambo (szamanki) wprowadza chorą w trans. Tubylcy stojący w kręgu nucą pieśń i klaszczą w dłonie równo i głośno. Ich cienie rzucone blaskiem ognisk wiją się w koronach drzew niczym zjawy. Wreszcie do wewnątrz kręgu wkracza Houngan (kapłan i szaman), aby rozpocząć ostatni etap rytuału. Na czarnej twarzy ma wymalowaną białą czaszkę, głowę zdobi słomkowy kapelusz, a z szyi zwisa mu jadowity wąż. Gołą klatkę piersiową zdobią tatuaże i blizny. Jedynym ubraniem, jakie nosi są znoszone spodnie od fraku. W prawej ręce trzyma nóż.
Najpierw rani dziewczynę w dłoń i zbiera odrobinę jej krwi. Odcina kosmyk włosów i skrawek jej sukienki. Śpiewy są coraz głośniejsze. Dziewczyna zaczyna się wić na krześle, do którego została przywiązana. Gracze nie mogą już przerwać obrządku – jeżeli spróbują, czterech umięśnionych mężczyzn uzbrojonych w karabiny maszynowe wybije im to z głów.
Wreszcie obrządek dobiega końca. Na zakończenie Houngan przemawia do graczy:
– Teraz wszystko w waszych rękach i w rękach Boga. Od teraz tylko miłość będzie ją strzegła przed śmiercią. Jedynie pozbawiając jej miłości można zniszczyć więź, jaką zawarła z Loa.
Po powrocie do domu lekarze obwieszczają cud. Kobieta jest zdrowa i wygląda jakby nigdy nic jej nie dolegało. Wszystko za sprawą demona, który opętał jej ciało – jednak tego gracze nie wiedzą. Istota zamieszkująca jej ciało, zwana Vampiresą – Uwodzicielką, nie jest zła ani dobra. W kilka dni po obrządku, po powrocie z Haiti zaczyna poszukiwać pożywienia – emocji, jakie przynosi sex, zdrada i zazdrość.

Ważna scena: Uwodzenie
Deszczowa noc – w powietrzu unosi się zapach burzy. Do drzwi samotnego mężczyzny puka przemoczona kobieta. Oboje nie są sobie obcy, a jednak mężczyźnie zdaje się, że widzi ją po raz pierwszy. Zapomniał jaka była piękna – przez ostatnie lata trawiła ją przecież choroba i rozpacz. Po raz pierwszy spojrzał na nią nie z litością, lecz z pożądaniem i pasją. Zaprasza ją do środka, proponuje coś ciepłego do picia. Ona preferuje alkohol. Jej mokre ciało skrzy się w półmroku pomieszczenia. Kobieta przybyła do niego w jednym celu – by go uwieść i wykorzystać.
Przez następnych kilka dni Vampiresa prowadzi skomplikowaną grę mającą na celu rozkochanie w sobie każdego z graczy, a następnie zdradzenie jego uczuć. Warto pobawić się tymi motywami i doprowadzić do konfliktu, a nawet kłótni w drużynie. Finałowa scena powinna nastąpić jako apogeum.
Wierzyciele zgłaszają się po odbiór pożyczonych pieniędzy, których nie ma. Człowiek, który poświęcił wszystko dla chorej kobiety popada w depresję. Nie otrzymał urlopu w pracy na czas wyjazdu na Haiti, dlatego ta podróż kosztowała go posadę w firmie. Bez pracy, pieniędzy, z Mafią na karku, co noc upija się w knajpach. Jest świadkiem jak kobieta, którą tak kochał i dla której byłby w stanie oddać życie, nie dość, że nie odwzajemnia jego uczuć, to jeszcze zdradza go z jego najlepszymi przyjaciółmi i dalej z kim popadnie. Postanawia ostatni raz naprawić wszystko, co się stało. Namawia więc graczy, aby się z nim spotkali.

Ważna scena: Finał – Noc trudnych decyzji
Ciemny zaułek pełen śmieci. Smród przetrawionego alkoholu i brudu. Jedynym źródłem światła jest niewielka żarówka nad wejściem na zaplecze Pubu. Kropi lekki deszcz, który wraz z trwaniem sceny powinien przerodzić się w ulewę.
W trakcie ostatniej sceny sesji gracze muszą podjąć decyzję co zrobić z Uwodzicielką. MG powinien zadbać o emocje i napięcie. Powinny pojawić się co najmniej trzy opcje rozwiązania:
1) Gracze rozejdą się w niezgodzie.
2) Postanowią przegnać dziewczynę, co ostatecznie do niczego nie doprowadzi.
3) Odwrócą rytuał i najprawdopodobniej doprowadzą do nawrotu choroby i śmierci dziewczyny.
Jeżeli szybko dojdą do porozumienia trzeba wprowadzić Uwodzicielkę, której zadaniem będzie zamącić im w głowach.
UWAGI: Haiti spokojnie można zamienić na Nowy Orlean.

SYSTEM: Świat Mroku, Call of Cthulhu lub każdy inny, w którym występuje Haiti i Voodoo.

GRACZE: dowolni

DODATKI: Scena Opętania – Godsmak: „Voodoo”; Scena Uwodzenia – CKK: „I Put A Spell on You”; Finał – Tool: „Wings of Mari” i „10.000 Days”

AUTOR: Zed (kolektyw Lans Macabre)

Enhanced by Zemanta

Leave a comment