Złe miejsce

To pomysł na przygodę pisany z myślą o World of Darkness. A dokładniej: o Wampirze. Jest jednak na tyle uniwersalny, że gracze mogą wcielić się w dowolne postaci (nie muszą być wampirami). Myślę, że nawet ciekawiej byłoby, gdyby grali zwykłymi ludźmi (może to być wtedy dobry sposób na wciągnięcie świeżych postaci do świata mroku).

Można też zupełnie porzucić konwencję World of Darkness i zrobić z tego ciekawy horror czy przygodę detektywistyczną (przychodzi na myśl np. Trail of Cthulhu).

Wstęp

Niedaleko miasta znajduje się “złe miejsce”, leśna polana, o której ludzie mówią, że to miejsce nawiedzane przez demony. Uciekając przed policją, która zrobiła nalot na nocny klub, znany diler narkotykami trafia właśnie tam. Nazajutrz gazety podają jego personalia, informują o poszukiwaniach i o tym, że psy zgubiły trop. W mieszkaniu dilera znaleziono olbrzymie ilości środków odurzających i podróbek leków.

Opis sytuacji

W mieście pojawia się ktoś, kto łamiąc wszelkie zasady podczas kolejnych nocy zabija ludzi w sposób, w jaki robiłby to wampir. Wiele wskazuje jednak na to, że to człowiek, ponieważ działa również w dzień. Jego działalność staje się niebezpieczna dla Bohaterów, oni sami (lub ktoś ze Starszyzny) muszą wkroczyć do akcji. Jednak kiedy zastawiają zasadzkę, tajemniczy zabójca (teraz już wiedzą że to człowiek i ustalają, że to zaginiony diler) ucieka im, korzystając z nadzwyczajnych możliwości. Muszą go wytropić i rozwiązać zagadkę – nie wiadomo przecież czy działa w pojedynkę i co powoduje, że jest tak niezwykle szybki.

Rozwinięcie

W 1945 roku (w realiach amerykańskich może to być np. 1865 r., koniec wojny secesyjnej) miejscowi chłopi pokonali osłabionego po wygranej walce z Łowcą wampira. Pogrzebali go w miejscu, w którym dziś znajduje się owe “złe miejsce”. Jakiś czas temu wampir przebudził się, ale był zbyt słaby, by działać. Diler stał się jednak jego przepustką na wolność. Został ghulem, ale wydaje mu się, że jest wampirem, stąd morderstwa. Jego Pan nie zdaje sobie sprawy z masakry jaką urządził on w mieście. Jednak powoi nabiera sił…

SYSTEM: World of Darkness, Trail of Cthulhu, horror

GRACZE: dowolni, mogą być mało doświadczeni

AUTOR: Mr. Unknown

Enhanced by Zemanta